sprawdź nasze inne serwisy

Znajdź miejsce

Typ imprezy / wydarzenia:

odznacz

Wybrane miasta:

odznacz
 
 

TEATR 6. piętro

Adres

Warszawa, Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki, 6 piętro)

Kategorie

teatr

Opis miejsca

6 stycznia 2010 r. odbyła się konferencja prasowa oficjalnie otwierająca działalność nowego warszawskiego Teatru 6. piętro, podczas której dyrektorzy Teatru - Michał Żebrowski i Eugeniusz Korin przedstawili założenia artystyczno – organizacyjne projektu.

Michał Żebrowski podkreślił, że: „celem powstania teatru jest stworzenie w samym centrum stolicy miejsca, będącego kontynuacją tradycji teatru literackiego, a zarazem odpowiadającego rosnącemu zapotrzebowaniu na tzw. teatr bez wykluczonych, czyli teatr środka”.

Eugeniusz Korin przedstawił plany repertuarowe na najbliższe 3 lata. Teatr planuje zrealizować kilka cykli tematycznych, m.in. „FREDRO BOYEM” - wystawienie kilku najbardziej aktualnych komedii Aleksandra Fredry, a także „MIŁOŚĆ, ZDRADA I PRZEBACZENIE wg WOODY ALLENA” - tryptyk, w którym znajdą się dwie nie grane dotychczas w Polsce sztuki wybitnego reżysera.

Zdaniem Andrzeja Siezieniewskiego, wiceprezesa zarządu Pałacu Kultury i Nauki: „działalność Teatru 6. piętro stanie się znaczącym elementem w pozytywnym postrzeganiu kulturotwórczego aspektu funkcjonowania PKiN w Warszawie”.

Pierwszą sztuką, której premiera odbędzie się 6 marca br., będzie legendarna, „Zagraj to jeszcze raz, Sam” Woody Allena, w reżyserii Eugeniusza Korina, w której obok Małgorzaty Sochy, Anny Cieślak, Michała Żebrowskiego i Daniela Olbrychskiego, w teatrze zadebiutuje Kuba Wojewódzki.

Teatr 6. piętro, mieszczący się w Sali Koncertowej na szóstym piętrze Pałacu Kultury i Nauki, jest wspólną inicjatywą Spółki ŻEBROWSKI & KORIN ProSkene oraz PKiN w Warszawie. Nadzór nad działalnością Teatru sprawuje Michał Żebrowski, pełniący funkcję dyrektora artystycznego oraz Eugeniusz Korin, pełniący funkcję dyrektora programowego.


Więcej informacji na: www.teatr6pietro.pl
Bilety na sztukę „Zagraj to jeszcze raz, Sam” do nabycia od 6 stycznia w kasie teatru w Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1. Tel. 22 656 72 22, 22 656 72 23W tym miejscu odbywają się jeszcze następujące wydarzenia:

data wydarzenie
Brak nadchodzących lub trwających wydarzeń.


Podziel się informacją ze znajomymi:

Liczba odsłon: 17943

Inne wydarzenia

 • 14.02.2015 20:00

  Ennio Morricone

  Zdobywca Oscara... więcej »


 • 07.02.2015 20:00

  Koncert Jessie Ware

  7 lutego 2015 na... więcej »


 • 21.02.2015 18:00

  The Black Keys

  The Black Keys -... więcej »Korzystając z serwisu pora.pl oświadczają Państwo, że zapoznali się z regulaminem i akceptują jego postanowienia. Prosimy także o zapoznanie się z naszą polityka prywatności.